logo         

Sortiment tovaru » KATEGÓRIE BICYKLOV
Kategórie bicyklov
4X (fourcross)

Bicykle určené pre fourcrossové preteky, v ktorých štyria jazdci súťažia na krátkej trati so skokmi a klopenými zákrutami. Vyznačujú sa špeciálnou pretekárskou geometriou.

All Mountain/Enduro

Celoodpružené horské bicykle určené pre svižnú jazdu ťažkým terénom. Zdvihy odpruženia sa najčastejšie pohybujú približne v rozmedzí 130 až 160 mm. Spadá sem aj kategória Enduro, ktorú často charakterizujú o niečo nižšie zdvihy (100 až 130mm).

BMX

Bicykle pre bikros s veľkosťou kolies 20“ a 24“ s jedným pevným prevodom. Sú určené predovšetkým pre špeciálne bikrosové okruhy.

Citybike

Bicykle určené pre jazdu po meste napríklad do zamestnania. Vyznačujú sa dobre ovládateľnou geometriou a jednoduchou obsluhou aj údržbou. K ich výbave väčšinou patria napríklad blatníky, osvetlenie či kryt reťaze. Radenie často zabezpečuje viacrýchlostný zadný náboj.

Cruisery

Bicykle pripomínajúce stavbou motocykle typu chopper s vysoko umiestnenými riadítkami a natiahnutým posedom. Tieto bicykle sú stavané skôr na efekt, než ako bežný dopravný prostriedok.

Cyklokros

Špeciálne bicykle určené na pretekársky cyklokros.

Dámske horské bicykle

Dámske horské bicykle v pevnom aj celoodpruženom prevedení. Bicykle sa vyznačujú kratším rámom a niektorými komponentami prispôsobenými ženskej anatómii. Užívateľskej skupine je často prispôsobený aj dizajn.

Detské bicykle

Jedná sa o detské bicykle s veľkosťou kolies do 24“, ktoré nie je možné zaradiť do kategórie detských horských bicyklov.

Detské horské bicykle

Detský horský bicykel určený na jazdu v teréne. Do tejto kategórie sú zaradené bicykle do veľkosti kolies 24“.

DH zjazdové bicykle

Špeciálne jednoúčelové bicykle so zdvihom odpruženia od 180 mm určené výhradne na jazdu z kopca v náročnom teréne.

Dirt

Špeciálne bicykle pre skokanské disciplíny, ktoré sa často pohybujú vo vzduchu. Musia byť malé, maximálne obratné a musia vydržať tvrdé dopady.

Fitness bicykle

Fitness bicykle predstavujú variantu cestných bicyklov na kondičné jazdenie. Vyznačujú sa rovnými riadítkami, pohodlnejším posedom a často aj trojprevodníkom.

Freeride

Tieto bicykle charakterizuje skôr zjazdový posed a ešte vyššie zdvihy odpruženia, než ponúka kategória All Mountain, približne 150 až 200 mm. Jedná sa o bicykle do vysoko náročného terénu, u ktorých je kladený hlavný dôraz na odolnosť a výbornú ovládateľnosť.

Freestyle

Bicykle určené do freestyle parkov a skateparkov na prevádzanie náročných akrobatických trikov, ale aj na „pouličné vyvádzanie“.

Crossové bicykle

Univerzálne bicykle spájajúce výhody cestných a horských bicyklov. Sú určené na jazdu po ceste a v ľahkom teréne. Vyznačujú sa väčším priemerom kolies 28“ než je pri horských bicykloch (26“), univerzálnym dezénom plášťov, rovnými riadítkami a tromi prevodníkmi.

Cestné bicykle

Cestné bicykle určené na jazdu po asfaltových komunikáciach s výnimkou bicyklov pre triatlon. Podmienkou zaradenia do tejto kategórie sú klasické cestné riadítka, tzv. „barany“.

Trekkingové bicykle

Bicykle podobného charakteru ako sú crossové bicykle, ale už vybavené na premávku po cestných komunikáciach (blatníky, osvetlenie, zvonec, prípadne nosič batožiny a pod.)

Triatlon/Časovka

Cestné bicykle určené na triatlonové preteky a cestné preteky v časovkách. Charakterizuje ich špeciálna geometria a aerodynamický posed.

XC full suspension

Celoodpružený bicykel na cross country. Vhodný na jazdu krajinou, v akomkoľvek teréne. Horský bicykel s odpruženou zadnou stavbou rámu a odpruženou prednou vidlicou.

XC hardtail

Bicykel na cross country. Vhodný na jazdu krajinou, v akomkoľvek teréne. Klasický horský bicykel s pevným rámom a pevnou či odpruženou prednou vidlicou.

ZmZlMGU